Я Глобине
сьогодні 06 квітня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Увага! З 28 березня посилюється карантинний режим в місті! В обов’язковому порядку маски мають бути як на працівниках торгівлі, аптечної мережі, транспорту, так і на відвідувачах.

reklama uslug baner

5be57ef51c0ce703014227

Російсько-турецьке протистояння: що відомо станом на ранок

28.02.2020 13:10
126
0
Фото: Flipboard.com
За неповну добу розпочалося масштабне військове протистояння двох держав.
27 лютого російські військово-повітряні сили атакували турецьких військових у сирійському регіоні Ідліб.

Губернатор прикордонної провінції Хатай Рохмі Доган розповів, що внаслідок авіаційної атаки загинули 22 турецьких військових. Згодом з'явилася інформація про 29, а потім і про 33 загиблих.

Серед постраждалих є важкопоранені, яких через кордон доставили у Туреччину на лікування.

Після авіаудару з боку Росії у Туреччині скликали Раду національної безпеки.

У відповідь турецькі військові завдали серії ударів по сирійським урядовим та російським наземним об'єктам.

Також існує інформація, що турецькі війська намагалися збити російські літаки.

За останній місяць Туреччина перекинула в Ідліб близько 5000 військових та броньовану техніку включно з танками.

Офіційно бойові зіткнення відбуваються між сирійськими військами президента Башара Асада та силами бойовиків, орієнтованих на Анкару. Хоча нікого не здивуєш інформацією про участь офіційних турецьких, іранських та російських військових підрозділів у бойових діях.

Обидві сторони активно застосовують САУ, танки та РСЗО. Рахунок загиблих з обох сторін йде на десятки. Водночас російська авіація повністю контролює повітряний простір на північному заході країни та постійно наносить авіаудари по позиціях протурецьких бойовиків.

У відповідь президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган поставив сирійцям ультиматум з вимогою вивести свої війська з провінції Ідліб до 26 лютого. Інакше Анкара розпочинає повномасштабну військову операцію в регіоні.

Як виявилось, у сирійській провінції тривалий час розташовані позиції турецьких військ. Яка несподіванка!

Ердоган вже заявив про намір пустити в хід авіацію. Цікаво, з ким вона вступить у двобій, якщо єдиним господарем неба в регіоні досі були російські ВПС?

Сирійський конфлікт давно вийшов за межі громадянської війни. А вищезгадані події по суті є протистоянням двох важковаговиків – Москви та Анкари.

Обидва опоненти розуміють абсурдність прямого збройного конфлікту між державами. Тому і грають за правилами сучасної гібридної війни. Такі реалії.

«Шахова гра» триває не перший рік. В зоні спірних інтересів опинилися значні території Середземномор’я, Чорноморське узбережжя та Близький Схід. На противагу захисту «русского мира» та «колиски християнства» (Сирія) виступає неоосманізм та ісламське відродження. Звідси і підтримка протилежних сторін в Сирії та Лівії, загравання з мусульманським населенням та елітами Кавказького регіону і, навіть, постійний інтерес до ситуації з кримськими татарами в Україні та на окупованих росіянами територіях.

На відміну від більшості своїх суперників на міжнародній арені, Путін зустрів в особі Ердогана ідентичного собі персонажа, здатного йти на загострення ситуації аж до прямих військових сутичок із втратами особового складу.
Звідси й збиті російські літаки та авіаудари у відповідь. Однак, це стає й причиною постійних «дружніх» перемовин.

Останнім часом країни нібито дійшли певного порозуміння. Про це свідчила, наприклад, різка зміна риторики щодо турецького питання у кремлівській медіа-сфері. На початку року президенти обох держав урочисто відкривали газопровід «Турецький потік».

Дійшли навіть згоди щодо взаємного визнання деяких «квазіреспублік». Таку думку висловив місяць тому ексначальник відділу внутрішньої безпеки Генштабу Туреччини, директор науково-дослідного інституту «Туреччина в XXI столітті» полковник у відставці Унал Атабай. За його словами «в обмін на співпрацю в енергетичній сфері в Східному Середземномор'ї Москва планує визнати Турецьку Республіку Північного Кіпру». На додачу Анкара мала б визнати Абхазію.

Однак із Кіпром ситуація дещо складніша. Останнім часом президент турецької частини острову Мустафа Акинджи активно критикує дії Анкари.
Риторика лідера невизнаного утворення спрямована на протистояння спробам Туреччини поглибити процес інтеграції частини острова в остаточну орбіту Анкари. Хоча де-факто турецький Кіпр повністю залежний від османів.
І справа тут в економічному факторі.

В останні роки на шельфі поряд з Кіпром знайшли великі запаси вуглеводнів: приблизно 3,5 трильйона кубометрів природного газу і 1,7 мільярда барелів нафти. Акинджи робить спроби вийти на грецьку частину Кіпру з пропозицією спільної розробки та видобутку ресурсів. Поки безрезультатно. Однак, не факт, що в даній ситуації Росія не захоче виступити посередником, відтіснивши свого «турецького заклятого друга» від розподілу настільки ласого шмату пирога.

До того ж, росіяни давно воліли мати на острові власну військову базу. Тому, можливо у майбутньому, ще одна точка Земної кулі стане ареною нових протистоянь османів та Кремля.

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Website monitoring service Host-tracker.com