Я Глобине
сьогодні 06 грудня
Магазин і форум
Рузький воєнний корабль, іді на*уй!

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Пам’ятник жителям Глобине, які загинули в роки Другої світової війни в боротьбі з фашизмом

13.05.2022 11:10
596
0

Пам’ятник побудований на кошти колгоспників колишнього колгоспу імені Мічуріна, згідно рішення загальних зборів цього колгоспу від 14 січня 1952 року.

Архітектором пам’ятника був І.Т.Лось.
Зведено та урочисто відкрито пам’ятник було перед Днем Перемоги в травні 1952 року.
Встановлений він був центрі Глобине по вулиці Леніна на території, де зараз знаходиться західна частина центрального ринку.

Пізніше пам’ятник, через 20 років після його встановлення було перенесено в інше місце Глобиного. Так, 28 жовтня 1973 року в м. Глобине на розі тодішніх вулиць Леніна та Поштового перевалку (нині вулиця Приглєбова) відбулося повторне відкриття пам’ятника жителям Глобине, які загинули в роки Другої світової війни в боротьбі з фашизмом, яке було приурочено 30- річчю визволення Глобинщини від німецької окупації та битви за Дніпро.

Пам’ятник, що являє собою постамент – воїна і жінки в глибокій скорботі, було перенесено з парку по вулиці Леніна (нинішня територія центрального ринку м. Глобине – між районним будинком культури та двоповерховим приміщенням колишнього райунівермагу та ресторану «Колос», який розміщувався на І-поверсі вказаної будівлі).
Підставою для перенесення стало те, що біля пам’ятника часто перебували нетверезі відвідувачі ресторану та і взагалі таке сусідство пам’ятника загиблим воїнам і місця відпочинку суперечило одне одному.

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2023 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+