Я Глобине
сьогодні 19 липня
Магазин і форум
Можливо, знову загримлять гармати, І танк зімне пшеницю на лану, І буде плакать і журитись мати, Коли сини ітимуть на війну. І хтось востаннє поцілує милу, І хтось сльозу непрохану змахне, А може, дехто втратить віру й силу, Своє життя рятуючи одне. Але не я… Я квиснути не стану, Хоч як не буде боляче мені, За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні. За тих дітей, що бігають до школи, За матерів, змарнілих у труді, За рідні наші верби довгополі, За наші дні, прекрасні й молоді. І тут ні сліз, ні відчаю не треба, І тут не треба страху і ниття - Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя. Василь Симоненко

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Пам’ятник жителям Глобине, які загинули в роки Другої світової війни в боротьбі з фашизмом

13.05.2022 11:10
990
0

Пам’ятник побудований на кошти колгоспників колишнього колгоспу імені Мічуріна, згідно рішення загальних зборів цього колгоспу від 14 січня 1952 року.

Архітектором пам’ятника був І.Т.Лось.
Зведено та урочисто відкрито пам’ятник було перед Днем Перемоги в травні 1952 року.
Встановлений він був центрі Глобине по вулиці Леніна на території, де зараз знаходиться західна частина центрального ринку.

Пізніше пам’ятник, через 20 років після його встановлення було перенесено в інше місце Глобиного. Так, 28 жовтня 1973 року в м. Глобине на розі тодішніх вулиць Леніна та Поштового перевалку (нині вулиця Приглєбова) відбулося повторне відкриття пам’ятника жителям Глобине, які загинули в роки Другої світової війни в боротьбі з фашизмом, яке було приурочено 30- річчю визволення Глобинщини від німецької окупації та битви за Дніпро.

Пам’ятник, що являє собою постамент – воїна і жінки в глибокій скорботі, було перенесено з парку по вулиці Леніна (нинішня територія центрального ринку м. Глобине – між районним будинком культури та двоповерховим приміщенням колишнього райунівермагу та ресторану «Колос», який розміщувався на І-поверсі вказаної будівлі).
Підставою для перенесення стало те, що біля пам’ятника часто перебували нетверезі відвідувачі ресторану та і взагалі таке сусідство пам’ятника загиблим воїнам і місця відпочинку суперечило одне одному.

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+