Я Глобине
сьогодні 30 вересня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Тут може бути розміщено Ваше привітання чи оголошення.

reklama uslug baner

Блогери

5be57ef51c0ce703014227

КУДИ ДІВАТИ ГЛОБИНСЬКЕ СМІТТЯ? ЧАСТИНА 2.

23.06.2020 19:30
473
4
Ігор

          Спроба розібратися в ситуації й знайти загальноприйнятне для громади й місцевої влади рішення, що до утилізації відходів за відсутності сміттєпереробних заводів на території Полтавської області.

          Продовження. Початок тут.

          Відповідно до вимог ст. 35-1 Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — Закон № 187)ми з вами, підприємства й організації міста, власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Цією ж статтею передбачається обладнання контейнерними майданчиками, урнами для побутових відходів житлових масивів і внутрішньодворових територій, доріг загального користування та інших об'єктів благоустрою населених пунктів, а також місць проведення масових заходів.

           Роздільне збирання побутових відходів здійснюється їх власниками згідно з методикою роздільного збирання побутових відходів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства (Мінрегіон).

         Ця Методика роздільного збирання побутових відходів розроблена й затверджена Мінрегіоном. Згідно неї вищезгадані контейнерні майданчики в ідеалі мають бути обладнані 

такими контейнерами:

 - жовтий з написом "Полімери" - для збирання полімерних відходів;

 - зелений з написом "Скло" - для збирання скла;

 - синій з написом "Папір" - для збирання паперу;

 - коричневий з написом "Органічна складова" - для збирання органічної складової побутових відходів;

 - сірий з написом "Змішані відходи" - для збирання змішаних ТПВ.

konteinery

          На фото наведених для прикладу переобладнання звичайних сміттєвих контейнерів під роздільний збір сміття, немає коричневого з написом "Органічна складова". Та в умовах нашого міста він потрібний, оскільки органіку може утилізувати вже згадуваний в першій статті Глобинський біоенергетичний комплекс "Астарти"

         Також, хотілось би в своєму дослідженні, згадати "Стратегічну екологічну оцінку проекту державного планування - Генерального плану м. Глобине Полтавської області" розроблену ДП «НДПІ МІСТОБУДУВАННЯ» за замовленням виконкому Глобинської міської ради минулого року.

Згідно цього документу, для вирішення проблем поводження з відходами у м. Глобине необхідно вжити наступні заходи:

- придбати сміттєвози і контейнери для твердих побутових відходів та їх роздільного збирання; 

 - побудувати сміттєсортувальну станцію;

 - створити приймальні пункти вторинної сировини;

 -  реконструювати полігони твердих побутових відходів;

 -  здійснити рекультивацію твердих побутових відходів;

 -  розробити схему санітарної очистки м. Глобине;

 -  затвердити схеми та графіки вивозу сміття по всіх районах м. Глобине;

 -  ліквідувати стихійні сміттєзвалища;

 -  здійснити паспортизацію сміттєзвалищ;

 -  провести інформаційну кампанію щодо поводження з твердими побутовими відходами.

         Що до "Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017 - 2021 роки" , яка фактично не виконується, варто звернутись в наших дослідженнях хоча б тому, що вона хоча і не передбачає роздільний збір сміття, містить аналіз існуючих в районі полігонів для розміщення сміття, має розрахунок потреби сміттєвих контейнерів на район, містить визначення потреби в сміттєзбиральній та обслуговуючій техніці, підоснову розробки схем санітарної очистки населених пунктів та логістичних схем маршрутів руху сміттєзбиральної техніки, обґрунтування доцільності встановлення сортувальних станцій на територіях районів, обґрунтування потреби в будівництві та реконструкції полігонів ТПВ, та багато іншої корисної інформації, яку можна використати.

           Контейнери для скла, паперу й пластику могли б своїм коштом встановити підприємці, які здають відходи на переробку в рахунок майбутніх розрахунків з громадою.

           Від міської влади потрібно лише ліквідувати стихійні звалища, підготувати на їх місці (і не тільки) контейнерні майданчики, укласти угоди з заготовачами та встановити камери для контролю за наповненням контейнерів. З часом, зібрані й пероблені ТПВ почнуть приносити кошти громаді, й за їх рахунок кількість таких майданчиків можна буде збільшувати.

           Якщо подібний контейнерний майданчик буде розміщено в "шаговій" доступності (400 - 600 м), впевнені, ніхто не вивозитиме сміття на стихійні звалища, а коштів які громада тратить на їх ліквідацію з лихвою вистачить на оплату послуг з вивезення та розміщення сміття на полігоні. 

          А от обладнати і підтримувати в належному стані подібні майданчики в першу чергу мають супермаркети і інші торгівельні точки, які в першу чергу продукують сміття. Адже значна його частина це пластикові пляшки, пакети, пакетики, одноразовий посуд і т.п.

Як зменшити кількість сміття обговоримо в наступній публікації, а поки що чекаємо на ваші коментарі. 

P.S. Додаю фото любязно надані користувачем CutTalk в процесі обговорення статті. 

IMG 20181207 085837

IMG 20181207 091618

Про такі майданчики для збору сміття можна лише мріяти... "По-багатому..." так би мовити... :) 

          

 

Відгуки

0
Олександр Логвин 24 червня 2020
Автору респект за таку актуальну і надзвичайно важливу підняту тему. Забруднення нашого довкілля сягнуло межі за якою його відновлення потребуватиме значних затрат та зусиль. Звісно, що місцеву владу владу можна критикувати, що не все зроблене до наведення елементарного порядку з сортуванням, переробкою та утилізацією сміття та твердих побутових відходів. І все ж варто звернути увагу і на відверте нехтування самого населення проблемою поводження зі сміттям та побутовими відходами. Слід визнати, що забруднює довкілля, утворює стихійні сміттєзвалища не місцева влада, а, насамперед, самі жителі міста і сіл громади. Не всі звісно, але значна частина, на жаль, не бажає дотримуватися екологічної безпеки та турбуватися про екологію. В місті налагоджена система централізованого вивезення сміття та твердих побюутових відходів. І якби всі жителі міста уклали договори на централізований вивіз сміття чи придбавали спеціальні для цього пакети в КП "Глобинське" отриманих коштів, переконаний, вистачило б реалізовувати самі сучасні та сміливі проекти з роздільного збору твердих побутових відходів, їх переробки та цивілізованої утилізації.
Цитувати | Повідомити модератору
0
Ігор 24 червня 2020
Дякуємо за коментар.
Цитую Олександр Логвин:
Слід визнати, що забруднює довкілля, утворює стихійні сміттєзвалища не місцева влада, а, насамперед, самі жителі міста і сіл громади.
Це правда. І вмовляння тут не допоможуть. Міська влада має повноваження виявляти й карати цих людей, а вона цього не робить... Цитую Олександр Логвин:
В місті налагоджена система централізованого вивезення сміття та твердих побюутових відходів.
Так, але ця система не передбачає роздільного збору сміття, що являється порушенням Закону України "Про відходи"...
Цитувати | Повідомити модератору
0
CutTalk 26 червня 2020
Коли заходив минулого разу - не завантажувалось зображення. Є фото прикладів обладнання майданчиків для роздільного збору сміття реалізованих в ОСББ м. Київ. Але не знаю як вставити їх в повідомлення.
Цитувати | Повідомити модератору
0
Ігор 26 червня 2020
Цитую CutTalk:
"Є фото прикладів обладнання майданчиків для роздільного збору сміття ..."
Надішліть на пошту адміністратора вказану в шапці порталу. Я вставлю їх в статтю. Або вставте в коментар посилання на зображення. Дякую.
Цитувати | Повідомити модератору

recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e