Я Глобине
сьогодні 06 квітня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Увага! З 28 березня посилюється карантинний режим в місті! В обов’язковому порядку маски мають бути як на працівниках торгівлі, аптечної мережі, транспорту, так і на відвідувачах.

reklama uslug baner

5be57ef51c0ce703014227

Як змінюються симптоми коронавіруса з кожним днем

25.03.2020 12:52
162
0

Для 80% людей коронавірусна інфекція безпечна. Але знати, коли звертатися за допомогою, варто всім.

Вчені ще не до кінця розуміють, що являє собою коронавірус SARS-CoV-2 і як боротися з COVID-19 - захворюванням, яке він викликає. Але вже ясно, як саме в більшості випадків розвивається недуга і в який термін виникають його симптоми.

День 1


Зараження. Ризик підчепити вірус найвищий де-небудь в натовпі, на касі супермаркету. Або, наприклад, при особистому спілкуванні з людиною, яка недавно повернулася з-за кордону. SARS-CoV-2 передається переважно повітряно-крапельним шляхом, і близькі контакти (на відстані менше 2 метрів) - найпоширеніший шлях зараження.

До появи перших симптомів може пройти від 2 до 14 днів. У деяких випадках інкубаційний період триває до 27 діб  - термін, імовірно, залежить від особливостей конкретної людини. Втім, настільки тривалий проміжок зустрічається вкрай рідко.

Найчастіше COVID-19 дає про себе знати приблизно через 5 днів  після зараження.

Від цієї цифри і відштовхуємося в подальших розрахунках.

дні 3-5


Травні симптоми. Хоча ВООЗ вважає їх нехарактерними для коронавіруса (адже інфекція вражає в основному дихальні шляхи), існують дані, що проблеми зі шлунком з'являються у кожного другого хворого.

У більшості випадків пацієнти скаржаться на:

 - втрату апетиту;
 - пронос;
 - блювоту;
 - біль в животі.


Врахуйте: ці симптоми ще не ознака хвороби. Живіт може боліти по самим різним причинам . Інша справа, якщо на тлі порушення травлення з'являються характерні для коронавірусної інфекції ознаки.

дні 5-10


Виникають ключові симптоми коронавірусу. В абсолютній більшості випадків їх три :

 - Підвищення температури приблизно до 38-39 ° С.
 - Сухий кашель.
 - Слабкість.


Ознаки схожі на ті, що з'являються при грипі . І це одна з основних проблем в діагностиці COVID-19. Немає будь-яких характерних симптомів, які дозволили б з ходу відрізнити Коронавірусну інфекцію від звичайної сезонної ГРВІ. Не можна сказати: «Якщо у вас є нежить - це точно не коронавірус». Або: «Якщо у вас сухий кашель, але температура невисока, це точно звичайна ГРВІ».

Ключові симптоми коронавіруса можуть супроводжуватися (а можуть і не супроводжуватися) додатковими:

 - нежить;
 - закладений ніс;
 -  біль в горлі;
 - вологий кашель з відділенням мокротиння;
 - озноб;
 - біль в м'язах і суглобах .


У деяких випадках COVID-19 і зовсім проходить легко і практично безсимптомно. А іноді проявляє себе нестандартними ознаками. Наприклад, повною або частковою втратою нюху - аносмія. Про це повідомляють експерти Британської асоціації оториноларингології.

У 30% пацієнтів в Південній Кореї, що перенесли захворювання легко, аносмія була основним симптомом.

Як би там не було, при легкому перебігу COVID-19 приблизно через 4-7 днів після появи симптомів пацієнту стає краще. Людина йде на поправку. Таких щасливчиків за статистикою - 80% від загального числа хворих.

Але в 20% всіх випадків процес протікає важко. І хвороба проявляє себе додатковими симптомами.

дні 10-12


Приблизно через тиждень після перших ознак зараження стан деяких хворих різко погіршується, з'являються проблеми  з диханням:

 - сильна задишка, труднощі з тим, щоб зробити вдих;
 - хворобливе, здавлююче відчуття в грудях;
 - екстремальна слабкість, помутніння свідомості;
 - синюшні губи, блідість.


Такі симптоми говорять про те, що розвивається важка пневмонія . Легені пошкоджені, і людина відчуває кисневе голодування. Необхідна термінова госпіталізація в стаціонар.

Лікування таких пацієнтів може затягнутися на тиждень-два і зажадати оксигенотерапії (вдихання повітря з підвищеним вмістом кисню).

дні 12-14


Три чверті пацієнтів, у яких розвинулася вірусна пневмонія, потихеньку починають йти на поправку.

Але у чверті (до 6% від загального числа хворих) розвивається найнебезпечніше ускладнення - гострий респіраторний дистрес-синдром. В цьому випадку імунні клітини, які повинні боротися з інфекцією всередині легких, божеволіють і починають атакувати в тому числі здорові тканини.

Стан пацієнта різко погіршується, він втрачає можливість самостійно дихати і потребує підключення до апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

дні 14-19


Штучна вентиляція легенів - це крайній захід. Яка до того ж допомагає не завжди: половина підключених до апарату пацієнтів все одно вмирає. У більшості випадків це відбувається на 14-19-й день з моменту зараження.

Але деяким ШВЛ допомагає. Стан хворих покращується. Правда, пошкодження легенів і викликані ними порушення - дихальні, серцево-судинні, неврологічні та інші - так і не проходять.

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Website monitoring service Host-tracker.com