Я Глобине
сьогодні 23 лютого
Магазин і форум
Можливо, знову загримлять гармати, І танк зімне пшеницю на лану, І буде плакать і журитись мати, Коли сини ітимуть на війну. І хтось востаннє поцілує милу, І хтось сльозу непрохану змахне, А може, дехто втратить віру й силу, Своє життя рятуючи одне. Але не я… Я квиснути не стану, Хоч як не буде боляче мені, За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні. За тих дітей, що бігають до школи, За матерів, змарнілих у труді, За рідні наші верби довгополі, За наші дні, прекрасні й молоді. І тут ні сліз, ні відчаю не треба, І тут не треба страху і ниття - Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя. Василь Симоненко

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Як захищалась Україна. День 611.

27.10.2023 17:22
278
0
Бої за Україну тривають 611 днів

27.10.2023 р.

13:26 На колаборанта Олега Царьова скоїли напад із застосуванням вогнепальної зброї. Про замах пишуть соратники Царьова; цю інформацію підтверджує телеграм-канал колаборанта. На колишнього народного депутата Партії регіонів нібито напали на території санаторію, де він мешкає. Медики виявили Царьова непритомним, із великою крововтратою. 

13:04 У п’ятницю, у День української писемності та мови за новим церковним календарем - 27 жовтня, відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цьогорічний диктант називався "Дороги України", його авторкою стала письменниця, перекладачка, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Текст зі студії зачитав актор і театральний режисер Олексій Гнатковський, зірка фільму "Довбуш". "Суспільне" організувало прямі включення з учасниками акції з інших локацій. До національного флешмобу приєдналися захисники на фронті - на Дніпропетровщині диктант писали бійці 13-ї бригади НГУ "Хартія". У Тернополі в укритті диктант писали священнослужителі п’яти конфесій, в Одесі - містяни, представники Національної наукової бібліотеки та Академічного музично-драматичного театру. Попри канікули, на Харківщині диктант писали в укритті вчителі та школярі.

12:47 Ізраїль засудив рішення російської влади прийняти в Москві делегацію руху ХАМАС. "Ізраїль розглядає запрошення ватажків ХАМАСу до Москви як негідний крок, який дає попутний вітер терору та леґітимізує звірства терористів ХАМАСу", - йдеться у заяві МЗС. У четвер до Москви прибула делегація ХАМАСу на чолі з Абу Марзуком, одним із лідерів руху. Росія стала першою країною у світі, яка офіційно прийняла делегацію ХАМАСу після кривавої атаки на Ізраїль.

12:18 Прем'єр-міністри Словаччини й Угорщини виступили проти пакета допомоги Україні на 50 мільярдів євро на зустрічі Європейської ради у форматі лідерів держав та урядів у Брюсселі. Віктор Орбан заявив, що Угорщина не підтримає допомоги Україні, допоки не побачить, що пропозиція обґрунтована. Роберт Фіцо пояснював свою позицію тим, що в Україні корупція, пише Reuters. Водночас президент Литви Гітанас Науседа наголосив, що навіть пропонованих 50 мільярдів євро для України недостатньо. Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що ЄС мусить збільшити витрати на обороноздатність.

12:05 Щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:

Важкі бомбардувальники дальньої авіації ВПС Росії не завдавали ударів крилатими ракетами по Україні вже більше місяця, що є однією з найтриваліших перерв у завданні таких ударів з початку конфлікту.

Хоча Росія все ще здатна використовувати інші ударні засоби, ці ракети була основним методом завдання високоточних ударів на відстані. Росія майже напевно повинна була зменшити частоту ударів, щоб поповнити свої запаси крилатих ракет Х-101 / Х-102, що зменшуються.

Росія, ймовірно, використовуватиме будь-які нещодавно виготовлені крилаті ракети для ударів по українській енергетичній інфраструктурі взимку. Росія, найімовірніше, продовжить доповнювати таку кампанію розробленими в Ірані БПЛА-камікадзе.

12:00 78% респондентів мешканців 10 прифронтових регіонів України контентують новини щодня, ще 12% – 3-4 рази на тиждень і лише 10% – 1-2 рази на тиждень чи рідшесвідчать дані опитування, проведеного КМІС 7-12 серпня 2023 року. З них 16% респондентів отримують новини з російських джерел (зокрема 6% користуються російськими джерелами щодня), серед них 44% користуються і прокремлівськими, й опозиційними джерелами, 22% – тільки прокремлівськими, 21% – опозиційними.

Найчастіше основними мотивами мешканців цих областей користуватися російськими джерелами називалися зіставлення інформації (17%), інтерес до подачі інформації в Росії (14%), проросійські настрої (11%), бути поінформованим про події в Росії через важливість для України (11%), розуміння бачення подій росіянами (10%).

Найбільш популярні теми, які цікавлять респондентів: місцеві новини (25% зараховують цю тему до однієї з трьох найбільш цікавих для себе) і загальноукраїнські новини (25%). Далі йдуть економіка країни (19%), міжнародні новини (крім Росії) (19%), соціальні проблеми (15%), науково-пізнавальні / освітні програми (15%) і здоров’я (15%).

Щодо новин, які би хотіли отримувати, – більше 57% говорять про інформацію про хід війни, далі йдуть інформація про наявні програми державної підтримки для громадян (39%), про доступні в громаді послуги (36%) і плани відбудови (33%).

65% респондентів віддають перевагу отриманню новин у форматі відео, причому переважно мова йде про відео до 15 хвилин, 53% віддають перевагу коротким інформаційним повідомленням. Про зображення говорять 25%, а про довгі статті – 6%, формат подкастів чи радіо приваблює 7%.

11:49 Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що питання виділення військової допомоги Україні й Ізраїлю розглядатиметься окремо. "Ізраїль – це окрема справа", – сказав Джонсон, згідно з повідомленням Bloomberg. Новий спікер зазначив, що допомога Україні вимагатиме більшої підзвітності щодо вже витрачених грошей. Водночас він запевнив, що США не залишать Україну і що перемога Росії "підбадьорила б" Китай щодо Тайваню.

11:35 Вночі приблизно о 23:30 російські військові обстріляли Ізюм, попередньо, двома ракетами типу "Іскандер". Пошкоджено будівлю пожежно-рятувального підрозділу ДСНС і низку житлових будинків, вісьмох рятувальників поранено, повідомили в облпрокуратурі.

11:15 Сполучені Штати завдали ударів у відповідь по двох іранських об'єктах на сході Сирії, які використовують іранський Корпус вартових ісламської революції та пов'язані з ним угруповання, заявив міністр оборони США Ллойд Остін, зазначивши, що "ці високоточні удари з метою самооборони" є відповіддю на серію невдалих атак на американські бази в Іраку і Сирії з боку підтримуваних Іраном груп бойовиків, що розпочалися 17 жовтня: "Сполучені Штати не прагнуть конфлікту і не мають ані наміру, ані бажання брати участь у подальших бойових діях, але ці підтримувані Іраном напади на американські сили є неприйнятними і повинні припинитися. Іран хоче приховати свою руку і заперечити свою роль в цих нападах на наші сили. Ми їм цього не дозволимо. Якщо напади іранських маріонеток на американські сили триватимуть, ми без вагань вживатимемо подальших необхідних заходів для захисту наших людей".

11:10 На одній із ТЕС вийшов з планового ремонту енергоблок потужністю 117 МВт. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачівповідомили в Міненерго. Через обстріли без світла залишається частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Через несприятливі погодні умови знеструмлено в Кіровоградській області 3 населені пункти, у Полтавській області – 5, внаслідок технологічних порушень є знеструмлені споживачі у Чернігівській та Сумській областях.

10:55 Вчора, 26 жовтня, середньодобова температура була на 1,7 °C вищою, ніж позавчора, 25 жовтня (12,8°C проти 11,1°C). Попри потепління, вечірній максимум споживання електроенергії був на 4,7% вищим, ніж цей показник 25 жовтняповідомили в Укренерго.

10:45 Протягом минулої доби російські війська із різних видів озброєння (міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, тактична авіація) обстріляли 107 населених пунктів на території 9 областей України, підтверджено ураження 35 об’єктів інфраструктури. За попередньою інформацією, є загиблі та поранені серед цивільного населення, кількість жертв уточнюється.

10:05 Росіяни атакували Миколаївщину безпілотниками "шахед", два з них вдалося знищити, але зафіксовані і влучання за межами Вознесенська, які спричини пожежу, повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Постраждалих нема.

10:00 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:

Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:

150,6% танків (з них 2,4% за минулий тиждень),

  56,1% бойових броньованих машин (з них 0,7% за минулий тиждень),

158,6% автомобільної техніки (з них 2,0% за минулий тиждень),

232,5% артилерійських систем (з них 4,7% за минулий тиждень),

  74,9% РСЗВ (з них 1,1% за минулий тиждень),

  39,5% засобів ППО (з них 0,6% за минулий тиждень),

  25,7% літаків (з них 0% за минулий тиждень),

  36,4% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).

09:50 Оцінка ситуації на фронті станом на кінець минулої доби від OSINT-групи DeepState:

• Білоруський, Сіверський та Білгородський відтинки — без змін.

• Сватівський відтинок — ворог відновив активний тиск біля Лиману Першого та Першотравневого, біля останнього вдалося нашим силам відновити позиції. Росіяни продовжують штурмові дії у Серебрянському лісництві.

• Бахмутський напрямок — тривають зіткнення біля Хромового та Кліщіївки.

• Авдіївський відтинок — ворог користується погіршенням погодних умов та туманом. Останні дні росіяни провели ротацію — блукаючі групи з Красногорівки і в Красногорівку ходили, наче на параді. Росіяни почали укріпляти позиції на териконі та намагаються закріпитися вже впритул до АКХЗ. Саме його втрата, а не терикону створить серйозні проблеми для всього гарнізону міста. Сьогодні проросіянські ресурси рапортували про ряд успіхів на північ від Водяного та Опитного — це не відповідає дійсності. Була невдала спроба з трьох десятків росіян, одного танка та 2 БМП атакувати в бік Севєрного.

• Бердянський відтинок — росіяни намагаються відновити втрачені влітку позиції біля Приютного.

• Запорізький відтинок — зустрічні бої біля Вербового та Новопрокопівки тривають. Сили Оборони покращили своє тактичне положення біля Нестерянки та Копанів.

• Таврійський відтинок — без змін. Рекомендуємо чекати офіційних коментарів.

09:40 Вночі росіяни атакували з району Приморсько-Ахтарськ, застосувавши шість ударних БпЛА типу “Shahed” у напрямку південних регіонів України та одну балістичну ракету «Іскандер-М» з Воронезької області у напрямку Харківщини. В результаті бойової роботи силами та засобами Повітряних сил у взаємодії з ППО Сил оборони України, знищено п’ять “Shahed-136/131” в межах Херсонської та Миколаївської (два БПЛА) областей.

09:30 Станом на 08:30 в Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває один носій крилатих ракет "Калібр"попередили у Військово-морських силах ЗСУ.

09:25 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:

• Великі втрати російської техніки навколо Авдіївки, ймовірно, підірвуть наступальний потенціал Росії в довгостроковій перспективі. Речник Таврійського угруповання українських військ полковник Олександр Штупун заявив 26 жовтня, що з 10 жовтня російські війська втратили поблизу Авдіївки та Мар'їнки 5 тис. особового складу вбитими і пораненими та 400 одиниць бронетехніки. Супутникові знімки підтвердили, що поблизу Авдіївки в період з 10 по 20 жовтня російські військові втратили щонайменше 109 одиниць військової техніки, переважно бойових броньованих машин і танків. Український офіцер запасу заявив, що російські війська, схоже, використовують менше бронетехніки під Авдіївкою, хоча російські війська, можливо, перегруповуються для нових великих механізованих атак, як це було між першою механізованою атакою 10 жовтня і другою серією великих механізованих атак 19 і 20 жовтня. Російське командування перекинуло додаткові сили на фронт під Авдіївкою, щоб компенсувати великі втрати живої сили і підтримати здатність російських військових підтримувати свої наступальні дії. Однак російське командування, ймовірно, буде намагатися компенсувати втрати російської техніки, особливо бронетехніки. Широкомасштабні втрати та нестача російської техніки в перший рік повномасштабного вторгнення значно обмежили здатність Росії вести ефективну маневрену механізовану війну під час наступу російських військових взимку-весною 2023 року, що призвело до подальших втрат в безладних механізованих атаках під Вугледаром, Донецька область, в січні та лютому 2023 року. Важкі втрати під Вугледаром, ймовірно, завадили російському командуванню здійснити тривалі механізовані наступи в інших частинах України пізніше під час зимово-весняного наступу 2023 року. Нещодавні втрати російської техніки під Авдіївкою, як видається, значно більші, ніж попередні втрати техніки під Вугледаром. Залишається незрозумілим, чи перспектива подальших втрат важкої техніки утримає російське командування від проведення ще однієї серії великих механізованих штурмів під Авдіївкою. Росія поступово мобілізувала елементи свого ВПК для подолання дефіциту техніки, але не зробила цього в масштабах, навіть віддалено достатніх для компенсації сукупних втрат російської техніки в Україні. Нещодавні втрати російської техніки під Авдіївкою, ймовірно, призведуть до ще більшого дефіциту російської техніки і зведе нанівець будь-який прогрес, якого російські військові досягли у розв'язанні проблем із погіршенням можливостей механізованого маневру.

• Українські війська незначно просунулися на східному (лівому) березі Херсонської області та продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 жовтня, показують, що українські війська незначно просунулися на північ від Підстепного (15 км на схід від Херсона). Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська продовжують наступальні операції на Бахмутському та Мелітопольському напрямках.

• Українські посадовці спростували інформацію про те, що 26 жовтня Україна призупинила коридор для цивільних суден у Чорному морі.

• Повідомляється, що ЄС затримує постачання артилерійських боєприпасів в Україну. Джерела повідомили агентству Bloomberg, що ЄС наразі поставив лише 30 відсотків від обіцяного мільйона снарядів, які очікуються до березня 2024 р. Bloomberg також повідомив, що деякі країни попросили продовжити термін надання допомоги.

• Міністерство оборони США та міністерство оборони Великої Британії нещодавно оголосили про нові пакети військової допомоги Україні.

• 26 жовтня набула чинності поправка до російського закону про громадянство, яка дозволяє анулювати натуралізоване російське громадянство, надаючи уряду Росії новий механізм для примусу мігрантів до російської військової служби.

• Вірменія продовжує дистанціюватися від Росії на тлі погіршення вірменсько-російських відносин. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив в інтерв'ю Wall Street Journal (WSJ), що немає ніяких "переваг" від подальшої присутності російських військових баз у Вірменії. Пашинян також заявив, що Вірменія перебуває в процесі диверсифікації свого партнерства у сфері безпеки. Раніше, 11 жовтня, Пашинян заявив, що російські миротворці, якщо вони залишать Нагірний Карабах, повинні повернутися до Росії, а не на російські бази у Вірменії.

• 26 жовтня високопоставлена делегація ХАМАС прибула до Москви і зустрілася з офіційними особами Росії й Ірану.

• Кілька російських опозиційних ЗМІ повідомили, що російські компанії ВПК продовжують використовувати західні компоненти, які поставляються через посередників, для виробництва ракет для застосування проти України.

• Російська окупаційна влада продовжує зусилля з примусового привчання української молоді до російської культури й ідентичності через розширення програм військово-патріотичного виховання.

09:05 Інтенсивність бойових зіткнень та російських ударів за даними зведень Генерального штабу ЗСУ:

08:55 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ:

Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військових, а й по цивільних об’єктах нашої держави.

Протягом минулої доби відбулося майже 70 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 1 ракетного та 18 авіаційних ударів, здійснив 35 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є поранені та загиблі серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. Також російські окупанти завдали чергового авіаційного удару, застосувавши ударні БпЛА типу “Shahed-136/131”.

Авіаційних ударів зазнали Архангельське, Мар’їнка, Новомихайлівка, Старомайорське Донецької області; Одрадокам'янка, Миколаївка, Ольгівка, Тягинка, Іванівка Херсонської області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 80 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ” на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районі населених пунктів Синьківка та Іванівка Харківської області.

На Лиманському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів, продовжує перегрупування військ.

На Бахмутському напрямку українські воїни відбили 5 атак противника в районах Богданівки та Хромового Донецької області. Також ворог намагався відновити втрачене положення біля Кліщіївки та Андріївки, де наші захисники відбили 10 атак. В свою чергу, Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку ворог не полишає спроб оточити Авдіївку, активно застосовує авіацію, але наші воїни стійко тримають оборону та завдають окупантам значних втрат. Безуспішними були наступальні дії противника в районах Степового, Авдіївки, Тоненького, Сєверного Донецької області, де силами оборони відбито понад 20 атак.

На Мар’їнському напрямку загарбники вели безуспішні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Тут українські воїни відбили 18 атак противника.

На Шахтарському та Запорізькому напрямках ворог зберігає військову присутність, здійснює перегрупування сил.

Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку наші захисники ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневе ураження по тилах противника.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала удар по району зосередження особового складу та ще один – по зенітно-ракетному комплексу противника.

Підрозділи ракетних військ уразили район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 артилерійські засоби противника.

Джерело: zbruc

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+