Україна підписала контракт на поставку китайської вакцини
Міністерство охорони здоров’я України уклало перший контракт про постачання китайської вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech проти COVID-19. Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 гривні за дозу.
Україна використовуватиме китайську вакцину для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з коронавірусом, проте конкретні групи населення в ОП поки не називали. Щеплення буде безкоштовним.
Перша партія вакцини в кількості 700 тисяч доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Євросоюзу.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час прес-брифінгу сьогодні заявив, що компанія має сьомого січня оприлюднити результати клінічних досліджень у Бразилії. Передбачено, що вакцина повинна мати ефективність щонайменше 70%. Переговори з виробником тривали з вересня 2020 року. Договір підписало українське фармпідприємство «Лекхім».
У разі, якщо вакцина Sinovac Biotech не пройде фінальну стадію клінічних випробувань, кошти Україні повернуть у повному обсязі.
На січень наступного року планується отримання дозволу на застосування препарату в Китаї та інших країнах, також вакцина буде подана на прекваліфікацію до ВООЗ у лютому 2021 року. Sinovac Biotech є інактивованою вакциною, яка випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8°C. Проведені клінічні випробування у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%.
Відгуки
Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.
Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"
Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.
16+