Я Глобине
сьогодні 04 липня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Тут може бути розміщене Ваше оголошення!

reklama uslug baner

Блогери

5be57ef51c0ce703014227

Йти чи не йти глобинцям до церкви на Великдень?

16.04.2020 18:19
83
0
Ігор

Позиції Православної Церкви України та Української Православної Церкви Московського Патріархату мають деякі розбіжності.

Цими вихідними православний світ святкує Великдень. Однак, через карантин люди повинні відмовитися від задоволення посвяти пасок, фарбованих яєць у церкві та відпочинку на природі із шашликами. Попри карантин, двері церков Полтавщини будуть відкриті, але ПЦУ закликає парафіян залишитися вдома.

ПЦУ закликає парафіян не приходи у церкву на Великдень

Нижче - фрагмент інтервю інтернет-видання "Полтавщина" з архієпископом Полтавським та Кременчуцьким Федором.

Двері Свято-Успенського собору та інших церков Полтави будуть відкриті на Великдень?

— До недавнього часу було обмеження до 10 людей в храмі. Зараз важко сказати. Якщо будуть обмеження і вимоги, щоби закрити двері, будемо тоді закривати. Ми готуємося до онлайн-трансляції. Її буде проводите Полтавське ТБ. Звертаємося до людей, щоби вони по можливості залишалися вдома і не приходили в церкву.

— А паски будете освячувати, якщо люди прийдуть з кошиками до церкви?

— Якщо люди будуть приходити, то індивідуально священник буде святити, щоби люди не скупчувалися. Прийшла людина, священник окропив, і вона пішла додому. В храмі або під храмом буде священник. Ми не будемо збирати людей традиційно — коли люди стоять навколо храму. Підійшла людина, окропила і пішла далі. Будемо орієнтуватися по ситуації. Сподіваємося, що людей багато не буде і скупчення не буде.

— Є ідея освячувати паски на підприємствах. Як це буде відбуватися у Полтаві?

— Нам передали список пекарень. Ми зараз їх обдзвонюємо й узгоджуємо години, дати. По списку 17 пекарень. Священник в масці й рукавицях прибуде на підприємство і прочитає молитву. Якщо буде можливість, буде кропити, ні — значить просто прочитає молитву освячення. Священники будуть розподілені між різними пекарнями.

Довідково. Міська рада передала церкві такий список підприємств, де священники мають освятити паски:

 • «Полтавський хлібозавод «Південний»,
 • ДП «Електромоторторг»,
 • кондитерська «ТанінТорт»,
 • пекарня «Глєб Булочкін»,
 • пекарня «Гренка»,
 • пекарня «Коровай»,
 • пекарня «Крендель»,
 • пекарня «Паляничка».

Ще близько десяти підприємств самі напряму домовились зі священниками без посередництва міськради. Зокрема «Кулиничі» та Хлібзавод № 3.

— А поминальний понеділок перенесений на червень?

— Поминальний понеділок перенесений на 6 червня і ми всіх закликаємо утриматися від зібрань на кладовищах. Якщо все буде добре, і карантинні обмеження припиняться, то тоді 6 червня священники прийдуть звершувати відповідні молитви. А на поминальний понеділок не буде ніяких дій з боку Церкви.

 

УПЦ МП запрошує парафіян прийти в храм

Полтавська єпархія Української православної церкви немає чітко позиції — приходити парафіянам в церкву на Великдень, чи ні. Так, митрополит Полтавський і Миргородський Филип говорить про важливість дотримання карантину, рекомендує дивитися онлайн-трансляцію богослужіння та без зайвої потреби не приходити в храм. Однак немає прямого заклику не приходити в церкву на Великдень.

Переглянути звернення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа на youtube 

На Facebook-сторінці єпархія розмістила повідомлення, що онлайн-трансляція — це не богослужіння, а бог живий — не «Бог онлайн».

Митрополит Київський і всієї України Онуфрій записав відеозвернення до пастви з такими словами:

— Цього року свято Святої Пасхи у нас особливе через вірусну хворобу, яка розповсюджується земною кулею. Тому сповіщаю вас, дорогі брати і сестри, що у храмах Пасхальні богослужіння будуть звершуватися. Хочу втішити: хто через хворобу чи по якихось інших причинах залишиться вдома, ви не будете покинуті, ви зможете побачити Пасхальну службу по телебаченню. Дякуючи владі, яка пішла нам на зустріч пасхальна служба буде транслюватися по телеканалу Україна та Інтер. Ті ж віряни, які прийдуть на богослужіння, стоятимуть і молитимуться на вулиці, дотримуючись усіх необхідних санітарних норм.

Переглянути відеозвернення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на youtube 

Хто може заборонити церкві працювати?

Діяльність церков схожа на державу у державі: є свій уряд, парламент, президент. Наприклад, рішення щодо закриття церков ПЦУ може прийняти Священний Синод.

Чому тоді священники закликають вірян не приходити в церкву, але не можуть її закрити? На це священники відповідають, що церква — храм божий, і вони не можуть його закрити для людей, які хочуть в нього прийти.

Україна — світська держава, і юридично церква — це просто релігійна організація, яка має виконувати рішення Уряду чи місцевої влади. Щодо закриття церков, то це рішення можуть розглянути на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зазначимо, що Полтавська єпархія ПЦУ отримала від Священного Синоду постанову щодо прийняття наступних мір:

 • через засоби масової інформації, оголошення, у проповідях та особистому спілкуванні просити усіх мирян залишатися вдома у святкові дні та долучатися до молитви через засоби трансляції (з місцевого храму або з кафедрального собору єпархії чи кафедрального собору Предстоятеля);
 • проведення під час богослужінь Страсної седмиці та на Великдень передбачених Уставом обходжень храму або не здійснювати, або здійснювати обнесення Плащаниці в самому храмі, з дотриманням «соціальної дистанції»; у разі якщо хресний хід на Великдень не здійснюється — відразу після виходу Утреня розпочинається перед дверима храму;
 • у разі присутності вірян у храмі, слідкувати за тим, щоб віруючі дотримувалися безпечної відстані один від одного, відповідно до встановлених норм, та обов’язково перебували у масці чи респіраторі;
 • у малих населених пунктах (селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою) інформувати мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання — на вулиці поруч з будинком чи на подвір’ї, з дотриманням «соціальної дистанції»;
 • при індивідуальному освяченні великодніх страв біля місць проживання вірних не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину;
 • індивідуальне освячення можливе як в неділю, 19 квітня, так і напередодні в суботу, 18 квітня (з дотримання приписів щодо вживання піснеспівів Великої суботи);
 • якщо виникає необхідність здійснювати освячення верби, пасок і страв на території храму, здійснювати його індивідуально (у разі крайньої необхідності, щоб не допустити скупчення мирян, освячувати одночасно 5-10 осіб з дотриманням дистанції) на подвір’ї храму;
 • у разі, якщо миряни не мали можливості здійснити освячення верби, великодніх страв священнослужителями — дозволити мирянам в день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх святою водою, після чого споживати;
 • відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.) про що повідомити вірян.

Джерело наданої інформації - інтернет видання "Полтавщина".

Як бачите позиції церков різняться, але в одному вони спільні: ті хто через хворобу чи через карантин залишиться вдома, не будуть покинуті Господом, і зможуть побачити Пасхальну службу по телебаченню та помолитися вдома. Адміністрація порталу МОЄ МІСТО наполегливо радить віруючим залишатися вдома і дотримуватись карантинних обмежень

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e

Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів Website monitoring service Host-tracker.com