Я Глобине
сьогодні 22 квітня
Магазин і форум
Можливо, знову загримлять гармати, І танк зімне пшеницю на лану, І буде плакать і журитись мати, Коли сини ітимуть на війну. І хтось востаннє поцілує милу, І хтось сльозу непрохану змахне, А може, дехто втратить віру й силу, Своє життя рятуючи одне. Але не я… Я квиснути не стану, Хоч як не буде боляче мені, За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні. За тих дітей, що бігають до школи, За матерів, змарнілих у труді, За рідні наші верби довгополі, За наші дні, прекрасні й молоді. І тут ні сліз, ні відчаю не треба, І тут не треба страху і ниття - Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя. Василь Симоненко

728х90 1

Останні додані вакансії

Кравець 4-5 розряд
20.06.2022
1031
0
Середня спеціальна
Повний день 5х2
Прасувальниця
20.06.2022
1211
0
Не має значення
Повний день 5х2
27.10.2020
1855
0
Не має значення
Будь який
267 000 ₴
03.08.2020
2202
0
Середня спеціальна
Будь який
4 723 ₴

Останні опубліковані резюме

економіст
07.06.2022
1100
0
Вища
Більше 5 років
28.11.2019
2325
0
Вища
Більше 5 років
100 000 ₴
27.11.2019
2306
0
Більше 5 років
100 000 ₴
11.11.2019
2458
0
Середня спеціальна
Більше 5 років
5 000 ₴

Реклама

reklama 150 260

reklama 150 260 2 MAJETE PROEKT

 

Купити автомобіль

Придбати чи арендувати нерухомість

Люди про наше місто

Реклама

reklama 150 290 1

reklama 150 290 2

Останні повідомлення форума

подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму темку!подниму те...

Останні відгуки й коментарі

27.12.2024 20:59
Висновок неправильний. Для Миколая час не може текти по-іншому в звичайних умовах, тому що він не ......
Максим
19.11.2024 14:10
Плагін RuFilter автоматично змінює запит шоб прибрати російський контент з пошуку гугл rufilter – ......
Мирослав
09.10.2024 15:44
Добрий день. Майстриня ручної вишивки маю посвідчення . Вишиваю вже приблизно 30 років. Працюю також ......
Лілія Черниш
03.08.2024 01:09
Добрий день, володію багатьма техніками вишивки: мережки, початкові шви, хрестик, гладь, цирка і т.д...
Емма Бондарук
23.07.2024 11:50
Доброго дня Ганна. Наберіть нас, будь-ласка, по телефону. 0937994749....
Світлана Бурлай

Статті в блогах

11.11.2021
1640
0
Ігор
У кожного у пам’яті є школа Єдина, неповторна, бо своя. Вона не забувається ніколи, Куди б не бігла течія. Вона нас гріє на... Далее
До Дня Святого Миколая 19 грудня, зазвичай, у більшості міст встановлюють й урочисто відкривають новорічні ялинки. ... Далее
Цієї суботи 28 листопада о 16:00 стартує загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої розпочнеться акція «Запали свічу пам'яті». Українці вдо... Далее
Стаття про те, навіщо ж треба знижувати швидкість автомобілів, і як це роблять європейці...... Далее
Зважаючи на пріоритети глобинц... Далее
Гарний приклад для нашого міста. Освітній простір в смт Козельщина створила благодійна організація Smart Foundation.... Далее

5be57ef51c0ce703014227

10 цікавих фактів про Лесю Українку: привиди, скарби та дерева

25.02.2020 16:55
2664
0
Фото інтернет-видання В СВІТІ

25 лютого – 149 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-​Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки. З нагоди цієї вагомої дати ми зібрали десять цікавих фактів про видатну українку.

1. Під час Другої світової війни садибу Косачів у Колодяжному зруйнували. «Білий» і «сірий» будиночки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки будували з нуля. Фактично у них ніколи не бувала письменниця. Останній власник будинку, де колись жила родина Косачів, брат Лесі Микола продав його дідові Бориса Клімчука, теперішнього губернатора Волині.

2. Як свідчить професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Наталія Свириденко, на території України є три найбільші раритетні роялі: рояль Терещенків у Національному музеї історії України, рояль Рубінштейна в Одеському будинку вчених та рояль Лесі Українки у Колодяжному.

3. Першою меморіальною річчю, що потрапила до музею у Колодяжному, стала жіноча сорочка з домотканого полотна, передана 1949 року Варварою Дмитрук, подругою Лесі Українки. Востаннє меморіальний фонд музею поповнився 2007 року, коли на території садиби Косачів знайшли посуд, яким могла користуватись родина.

4. На сьогодні усі живі нащадки Лесі Українки живуть за межами України. Це Роберто Гааб (внучатий племінник, онук Лесиної сестри Оксани Косач-Шимановської), що живе у Швейцарії, та Ольга Лютон-Петрова зі США (внучата племінниця, онука Лесиної сестри Ізидори Косач-Борисової).

5. Єдиний родич Лесі Українки, що похований на рідній волинський землі Косачів – молодший брат Лесі Українки Микола. Помер 1937 року. Його могила знаходиться на сільському цвинтарі в Колодяжному.

6. У родині Лесю Українку називали по-різному: Лариса, Леся, Зея, Мишолосія. Ім’я Зея, або Зеїчок, походить від назви сорту кукурудзи «зея японіка» (тонка, як стеблина), так її називала мама. Ім’я Мишолосія ділилось навпіл – так називали Лесю і її брата Михайла, з яким письменниця була дуже близька.

7. У Нечимному (урочище біля села Скулин у Ковельському районі) Леся Українка була лише три дні та дві ночі в 13-річному віці. Тут вона гостювала в дядька Лева скулинського, що мав в урочищі літню хатину, якою користувався, аби випасати худобу. Дядько Лев знав дуже багато легенд і переповідав їх малій Лесі. Цього часу вистачило письменниці, аби набратися вражень і згодом відтворити їх у «Лісовій пісні». Місцеві жителі подейкують, що у Скулинському лісі живуть привиди і вряди-годи лякають туристів, які осмілюються ночувати тут. Тож, можливо, лісовики і мавки з «Лісової пісні» не такі уже й вигадані.

8. Окрім офіційних установ, на честь Лесі Українки названий астероїд «2616 Леся» (2616 Lesya), відкритий 28 серпня 1970 року. Він знаходиться у головному поясі астероїдів, що розташований між орбітами Марса та Юпітера і складається приблизно з 580 000 астероїдів.

9. Садиба Косачів розташовувалась на окраїні села, де були найкращі землі. У розпорядженні родини було 500 гектарів землі, включно з лісами, ріллею та чотирма гектарами саду. Аби тримати в порядку садибу, родина Лесі Українки мала найманих робітників. На території колишніх володінь розташовується Лесин кадуб – джерело й криниця. Колись на місці джерела росла прадавня верба, змальована в «Лісовій пісні». Кажуть, що на території колишньої садиби Косачів захований косачівський скарб.

10. У Луцьку біля В’їзної вежі замку Любарта є дерево, яке іменують Лесиним ясеном. Воно одне з найстаріших дерев міста. Вважається, що саме під ним мала Леся написала свого першого вірша. Нині ж у місті вирішується проблема з деревом, адже воно аварійне й може впасти, зашкодивши перехожим.

Джерело: В СВІТІ

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

 

16+
За підтримки NIC.UA