Я Глобине
сьогодні 20 вересня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Тут може бути розміщено Ваше оголошення чи привітання...

Задай питання меру

5be57ef51c0ce703014227

Дванадцята сесія - підсумки

03.07.2021 15:01
966
0
Автор фото: Володимир Молодчин

Короткий огляд дванадцятої сесії Глобинської міської ради.

Згідно з оголошенням розміщеним на сайті громади, дванадцята сесія Глобинської міської ради VIII скликання, мала відбутися 02 липня 2021 року о 10.00 в залі засідань міської ради за адресою: м. Глобине вул. Центральна, 285.


З огляду на те, що на розгляд сесії, без аналізу та оприлюднення результатів обговорення, виносились питання реорганізації та закриття шкіл, міський голова допустив помилку збираючи сесію в залі міської ради. Звичайно всіх охочих бути присутніми на цій доленосній сесії цей зал вмістити не міг, тому головою з депутатами було прийнято рішення (і проголосовано) про зміну місця проведення сесії на міський будинок культури. Насправді це погана практика, оскільки на нашу думку, цей інцидент в руках тямучого юриста може стати приводом для визнання незаконними всіх рішень прийнятих на цій сесії. Чому не проводити всі сесії в МБК, де є умови для доступу всім охочим – не зрозуміло.

Відразу поступило дві пропозиції від депутатів. Олег Лєднік запропонував перенести розгляд питань, що стосуються шкіл на після перерви для додаткових консультацій. Ярослав Химинець запропонував взагалі зняти ці питання з розгляду сесії. На нашу думку, правильною була друга пропозиція, оскільки результати громадського обговорення, що до цього питання ще не оприлюднено. Але депутати були налаштовані рішуче й підтримали першу пропозицію, мабуть, сподіваючись на те що люди розійдуться.


Першим питанням було розглянуто проект рішення про звільнення заступника голови міської ради Артюшенка О.І. з займаної посади з формулюванням «за порушення присяги державного службовця». Рішення підтримано 19 голосами депутатів, в чому полягало це порушення нікого не цікавило. Рішення цілком політизоване, внесено на розгляд сесії незаконно (проект не було оприлюднено завчасно), нічим не підтверджене, прийняте з перевищенням повноважень і, припускаю, за бажання легко буде скасовано в суді, тому не буду на ньому зупинятись.


Після цього депутатами було розглянуто ряд важливих для громади рішень, і оголошено перерву. На деяких рішеннях варто було б звернути увагу громади, але це гарний привід для окремої статті, тому зараз зупинятися на них не будемо.


Люди, не дивлячись на спробу відтягнути розгляд питання про закриття шкіл, все ж дочекалися повернення депутатів. І оскільки наміри більшості депутатів були їм цілком зрозумілими, заблокували подальше проведення сесії влаштувавши реальне громадське обговорення даного питання. На жаль, справжнє обговорення нікого з депутатів не цікавило, оскільки ніхто з них перед людьми свою позицію не озвучив і не аргументував. Тому вони просто повтікали з сесії, а міський голова після цього змушено оголосив перерву.

Які висновки ми можемо зробити з цих подій?
Міська рада, згідно з діючим законодавством, мала повне право реорганізувати й закрити школи рішенням своєї сесії. Але, щоб не брати відповідальність за цей вчинок на себе, ініціювала проведення громадського обговорення. При цьому, громаді не було надано жодних інформаційно-аналітичних матеріалів, бо обговорювати ніхто нічого не збирався. Голова з профільним заступником і керівником відділу освіти просто об’їхали школи й оголосили своє рішення (проект якого викладено на сайті разом з оголошенням про «громадське обговорення»).


Хто має нести відповідальність за ці події?
В першу чергу звичайно міський голова, який згідно з законодавством, організовує роботу міської ради.
Значна частина відповідальності, на профільному заступнику призначеному відповідальним за проведення громадського обговорення: Авраменко Інні Леонідівні. По її вині громада досі не має жодних даних про школи, які планується закрити. По її вині громаді не запропоновано жодного альтернативного варіанту. По її вині не оприлюднено результатів громадського обговорення, бо жодна громада без вагомих аргументів не погодиться з закриттям школи у своєму селі. По її вині не оприлюднено пропозиції та зауваження громади, які точно були (як мінімум озвучена нами пропозиція про автономію шкіл і піклувальні ради була надіслана на вказану поштову адресу). По її вині не оприлюднено наслідки проведення в життя запропонованого радою закриття шкіл для різних соціальних груп населення та зацікавлених сторін. Саме по її вині, нехтується головна мета ініційованого міською радою громадського обговорення - врахування думки жителів Глобинської громади.

Схоже не того заступника звільнили... :)  А що ви думаєте з цього приводу?

 

P.S. Адміністрація порталу МОЄ МІСТО надає майданчик для обговорення, і запрошує до участі в розробці стратегії розвитку освіти в Глобинській громаді депутатів міської ради, педагогів, фахівців відділу освіти, інших експертів та всіх зацікавлених осіб.

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2021 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e