Я Глобине
сьогодні 28 жовтня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Тут може бути розміщено Ваше оголошення чи привітання...

Задай питання меру

5be57ef51c0ce703014227

Глобинські депутати хочуть піти з «Полтавагазу» в «Кременчукгаз» і вимагають справедливої ціни на газ

10.09.2021 13:48
533
0

Вчора, на позачерговій сесії депутати Глобинської міськради прийняли звернення до Президента України, голови парламенту, прем’єр-міністра з питання справедливої ціни на газ.

«Шановні пане президент, пане голово Верховної ради, пане прем’єр міністр, до Вас звертаються депутати Глобинської міської ради, Кременчуцького району, Полтавської області. Минулого та цього року по країні прокотилась хвиля протестів населення проти здороження ціни на природній газ. На даний час ситуація незмінна – ціна росте. І що облгази та інші постачальники запропонують народу, звісно відомо, рішенням НКРЕКП, підняти ціни на ГАЗ!

Цього року ми відзначили 30 річчя Незалежності, але це свято ненарадість жителям країни, оскільки керівництво країни, законотворчі органи порушують, прописані Конституцією України, наші права та свободи.

Згідно ст.13 Конституції України всі надра належать народу України. Тоді питання: «Куди зникає ГАЗ, який добувають на території України?» По розрахункам незалежних експертів, а не з привладних кабінетних та халуїв олігархів, кількість видобутого ГАЗу достатньо для побутових та промислових потреб країни. Чому про це згадують лише на барикадах та передвиборчих перегонах? Зі слів колишнього політика Арсенія Яцинюка, вартість добутого в Україні блакитного палива складає 50 – 70 $ плюс транспортування та інші видатки приблизно 100$. Стала людина прем’єром і ціна, в його наступних висловах, відразу зросла до 200$. Що змінилось? Пояснення одне – схеми, схеми, схеми…

Ми, депутати Глобинської міської ради, хочемо підтримати вітчизняного виробника (добувача газ) і купувати лише природній газ добутий в Україні. Чому на внутрішньому ринку відсутній газ, добутий в Україні? Чому знову порушуються наші права, і споживача, і виробника? Ми хочемо купувати український газ, а не газ з Хабів.

Ми зверталися до прем’єр-міністра Д.Шмигаль, до в.о. міністра енергетики Ю.Вітренка «про допомогу на зміну оператора газорозподільчої системи». Ми хотіли власні мережі (мережі побудовані за рахунок жителів громади) та частину державних передати на обслуговування до Кременчукгазу та попрощатися з ненаситним Полтавагаз. Але в державі не має правових Актів, як це можна зробити. Більше того, державне майно, передавати у користування, недержавним суб’єктам – заборонено! Поясніть яким чином, всі облгази, користуються державними газопроводами і за це ще отримують шалені прибутки. Для порівняння вартість послуги транспортування газу: Кременчукгаз – 0,39 грн без ПДВ, Полтавагаз 1,78 грн без ПДВ.

Ми розуміємо, що плата за транспортування газу та обслуговування мереж – повинна бути. Але зовнішні газопроводи, як не обслуговувалися так і не обслуговуються. НКРЕКП прописує, під облгази, постанови та кодекси, затверджує тарифи – а чи контролює виконання облгазами вимог? Таке враження, що НКРЕКП, її працівники, живуть в іншому «рожевому світі» і не бачать навколо себе стану газових мереж. Скільки ще платити народу за послуги які не отримуєш?

Просимо Вас розібратись з ситуацією з добуванням газу, відмовитись від схем хабів, привести вартість за транспортування до фактичної вартості послуги.

Встановити стабільну незмінну ціну газу протягом всього опалювального сезону для підприємств, установ, організацій комунальної власності.

І головне почніть дбати про свій народ!».

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2021 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e