Я Глобине
сьогодні 20 вересня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Тут може бути розміщено Ваше оголошення чи привітання...

Задай питання меру

5be57ef51c0ce703014227

ЧОГО ХОЧУТЬ ГЛОБИНЦІ? ЗАНЕДБАНІ САДИБИ

12.07.2021 13:21
405
0

Настав час проаналізувати проблему, озвучену в фейсбук-спільноті порталу 6 липня 2021 року.

Підняте питання отримало значну підтримку користувачів, що свідчить про актуальність проблеми. Станом на час написання цієї статті, публікація отримала 99 схвалень, 5 поширень, та 27 коментарів де користувачі виклали своє занепокоєння чи вказали адресу занедбаної садиби, що знаходиться поруч з їхнім будинком.

Як же громаді розв'язувати це питання?

Як ви самі розумієте всі занедбані садиби можна умовно поділити на два типи. Перші - це відумерла спадщина та безхозне майно (коли власники садиби померли, а спадкоємці за заповітом, чи за законом відсутні, відмовились, або не прийняли спадщину). Другі - це садиби які мають власника, але власник їх з різних причин не доглядає.

В останньому випадку все просто: міська рада має регулярно контролювати стан проблемних прибудинкових територій та накладати адмінстягнення (ось вам і поповнення бюджету громади) за порушення "ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА ГЛОБИНЕ ТА СІЛ ГЛОБИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ" та Закону України "Про благоустрій населених пунктів". Юридична практика радить у таких випадках додатково звертатися до пожежників або працівників санітарно-епідеміологічних служб. За поданням міської ради вони мають скласти відповідний акт й також накласти на порушників штрафні санкції. У судовому порядку стягнення за порушення житлових норм будуть набагато більшими.

А якщо власника немає?

У разі, якщо міською радою раніше не здійснювалась робота з виявлення потенційних об’єктів майна відумерлої спадщини та безхазяйного майна, почати її здійснення можливо шляхом видання розпорядження відповідного голови, яким уповноважити посадових осіб апарату ради, її виконавчого комітету, інших виконавчих органів провести заходи з виявлення такого майна.

Нагадуємо, міська рада за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно – за його місцезнаходженням, зобов’язана подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою (стаття 1277 Цивільного кодексу України). Ця ж стаття 1277 ЦКУ передбачає, що особи, які мають право або зобов’язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації зі Спадкового реєстру про:
- заведену спадкову справу;
- видане свідоцтво про право на спадщину.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається міською радою до суду після спливу одного року з дня відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно – за його місцезнаходженням.

Занедбані ділянки, що перейшли у власність територіальної громади, можуть бути продані на аукціоні - ось вам ще одне джерело поповнення бюджету громади.

А що ви думаєте з цього приводу?

 

 

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2021 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e