Я Глобине
сьогодні 07 травня долар 25.14 -8.8188 євро 27.74 -18.816 рубль 0.3 0.0014
Магазин і форум
Тут може бути розміщено Ваше оголошення чи привітання...

Задай питання меру

5be57ef51c0ce703014227

Доки міська влада буде порушувати закон?

22.04.2021 13:46
308
0

Через чотири дні, виповниться півроку роботи новообраної Глобинської міської ради й переобраного на новий термін міського голови. Спробуємо підвести підсумки й оцінити їх діяльність за цей період.

Базовий для муніципального врядування законодавчий акт – Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» серед основоположних принципів місцевого самоврядування визначає принципи народовладдя і гласності (ст. 4). Певно, не підлягає доведенню теза, що однією з неодмінних умов народовладдя є належне інформування громади.

Інформація про діяльність депутатів Глобинської міської ради висвітлюється на офіційному сайті Глобинської громади – https://globynska-gromada.gov.ua (далі – офіційний сайт). Офіційний сайт є важливим інструментом, що має дозволяти оцінити ефективність кожного місцевого обранця, а також забезпечувати мінімальний рівень публічності та відкритості депутатського корпусу загалом.

На сайті присутній розділ Депутати громади. В цьому розділі на даний час міститься слідуюча інформація про депутатів міської ради: 

фотокартка;

суб’єкт висування кандидата під час виборів;

e-mail (номер телефону).

На наш погляд, приведений рівень публічності народних обранців аж занадто мінімальний. Аналогічні розділи на сайтах інших громад зазвичай містять також інформацію про:

номер округу, де депутат був обраний;

членство депутата у постійних комісіях;

дату та місце народження;

освіту;

професійну діяльність;

політичну та громадську діяльність (членство у партії);

сімейний стан;

відомості про відсутність судимості.

 

Інформація цього розділу на сайті вчасно не оновлюється (відбулись зміни в складі депутатського корпусу, які на час написання статті на сайті не відображено).


На веб-порталі можна ознайомитися з порядком денними сесій (остання інформація про 60 сесію І скликання від 26.09.2019 року!),  протоколами засідань сесій (останній 7 сесії VІІІ скликання від 12.03.2021 р.), та складом депутатських комісій які чомусь розміщені в розділі під назвою  "Робота постійних депутатських комісій". Жодної інформації про роботу комісій в цьому розділі нам знайти не вдалось.

Результати поіменних голосувань місцевих обранців, на сайті публікуються в розділі "Новини", тому за бажання їх переглянути користувачу доведеться згаяти багато часу і навряд чи вдасться віднайти необхідну інформацію. 

Не виявили ми також розділа із запитими та зверненнями депутатів, поданими ними. Або їх ніхто не подавав, або їх ховають від користувачів офіційного сайту.

 

Не менш важливою складовою діяльності кожного депутата місцевої ради, поряд з роботою у колегіальному органі, є безпосередня взаємодія з мешканцями територіальної громади. Прийом виборців – одна з найважливіших її форм, що забезпечує зворотний зв'язок та сприяє формуванню довіри між виборцями та депутатом. 

Механізм здійснення прийому виборців закріплено в Законі України “Про статус депутатів місцевих рад”. Зокрема, у статті 10 Закону передбачено, що депутат зобов’язаний “визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення”.

Нам не вдалося знайти на офіційному сайті жодної інформації з цього приводу, хоча за логікою вона мала б бути в розділі "Депутати громади".

Так, депутати досі не розподілені за виборчими округами... Але це результат їхньої бездіяльності, і він не може бути виправданням для порушення Закону України.

 

Пункт 2 частини першої статті 10 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” зобов’язує депутата “не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців”.

В законослухняних депутатів Глобинської міської ради залишилось чотири дні, щоб не порушуючи закону організувати зустріч з своїми виборцями і відзвітувати про проведену роботу. Але маємо великі сумніви, що цю законодавчу норму наші обранці не порушать. Нагадуємо, що стаття 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” однією із підстав для відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою визначає “невідповідність практичної діяльності депутат основним принципам і положенням його передвиборчої програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 Закону зобов‘язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними”.

 

Ст. ст. 8, 9,13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» передбачає оприлюднення проектів регуляторних актів з відповідним аналізом регуляторного впливу для одержання коментарів та пропозицій у друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності – у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.

При цьому неоприлюднення проекту регуляторного акта або відсутність аналізу регуляторного впливу є перешкодою для прийняття регуляторного акта органом місцевого самоврядування (Ст. ст. 35, 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»). 

 

Крім того, ст. 59 Закону встановлює обов’язок органів місцевого самоврядування та їх посадовців доводити до відома населення власні акти, а також право громадян одержувати копії таких актів, а ст. 42 Закону зобов’язує сільського, селищного, міського голову оприлюднювати затверджені відповідною радою програми, бюджет та звіти про їх виконання.

 

Сьогодні, о 8:41 на офіційному сайті Глобинської громади з'явилось оголошення: "Керуючись пунктом 4 статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міський голова скликає друге пленарне засідання восьмої сесії Глобинської міської ради VІІІ скликання 22 квітня 2021 року о 10.00 год. в залі засідань Глобинської міської ради за адресою м. Глобине вул. Центральна 285."

На превеликий жаль, це оголошення не доповнено словами "Рішення про скликання цієї сесії ради прийнято порушуючи Закон, оскільки відповідно до частини десятої згаданої статті має доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10! днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

 

Шановні обранці!

Всі ви йдучи на вибори просили підтримки громади обіцяючи чесну роботу на її благо.

Поверніться обличчям до громади!

Припиніть порушувати законодавство України! 

 

 

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2021 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+

21d764a001d84beb9a5a3a6acf69576e