Я Глобине
сьогодні 18 червня
Магазин і форум
Можливо, знову загримлять гармати, І танк зімне пшеницю на лану, І буде плакать і журитись мати, Коли сини ітимуть на війну. І хтось востаннє поцілує милу, І хтось сльозу непрохану змахне, А може, дехто втратить віру й силу, Своє життя рятуючи одне. Але не я… Я квиснути не стану, Хоч як не буде боляче мені, За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні. За тих дітей, що бігають до школи, За матерів, змарнілих у труді, За рідні наші верби довгополі, За наші дні, прекрасні й молоді. І тут ні сліз, ні відчаю не треба, І тут не треба страху і ниття - Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя. Василь Симоненко

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Звіт депутатів Глобинської міської ради за 2022 р. (оновлюється)

06.06.2023 16:08
969
0

«Чи знаєте ви вашого депутата? Чи звертались ви до нього? Чи знаєте ви чим займається ваш депутат у місцевій раді та на окрузі?» . Адже ми, глобинці, часто скаржимось в соц. мережах, що погано живемо, і в громаді нашій безлад. Проте чи спілкуємося ми з представниками наших інтересів у  міській раді? Чи пишемо листи/ звернення/ доручення/ скарги нашим депутатам? Знаю, багато хто з громадян може закинути: «Та, вони нічого не роблять в тій раді!», «Від того, що я звернусь до депутата, нічого не зміниться!» і т. д.

Щоб перевірити, чим насправді займаються наші обранці, я вирішив проаналізувати їх річні звіти. Та для початку розберімось, як звітування мало виглядати згідно законодавства.

Згідно зі статтею 16 Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Свої повноваження депутати Глобинської міської ради VIII скликання, обрані під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, набули на першій сесії 8 грудня 2020 року.

Тобто, депутати обрані на виборах, станом на сьогодні, мали відзвітувати мінімум двічі - за 2021 та 2022 роки.

Навіщо депутату місцевої ради звітувати?

З метою виконання вимог Закону.

Для інформування виборців про свою роботу і що не менш важливо отримати зворотній зв’язок від них, дізнатися, так би мовити з першоджерела, про стан справ у громаді.

На ділі забезпечити прозорість, відкритість та демократичність місцевої ради.

Яка інформація висвітлюється у звіті?

  • Інформація про головні проблеми громади, над вирішенням яких працював депутат;
  • Хід виконання передвиборчої програми, виборчих обіцянок, доручень виборців тощо;
  • Інформація про діяльність депутата в місцевій раді та її органах, робочих групах.

Що конкретно повинен містити звіт депутата відповідно до статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”?

Інформацію про:

1) роботу у виборчому окрузі;

Робота депутата з виборцями, проведення особистого прийому громадян, відповіді на поставлені членами територіальної громади питання, висловлені зауваження та подані пропозиції, надання матеріальної допомоги тощо.  

2) прийняті радою та її органами рішення;

Висвітлити найважливіші рішення ухвалені радою та її виконавчими органами  за звітний період.

3) про діяльність депутата в раді та її органах, до яких його обрано;

З-поміж іншого вказати на скількох пленарних засіданнях ради (засіданнях постійних та інших комісій місцевої ради, робочих груп) із загальної їх кількості був присутній депутат.

4) про персональну участь депутата в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради та її органів;

Описати кількість та тематику таких рішень.

5) про виконання доручень виборців (докладно врегульовано статтею 17  Закону України “Про статус депутатів місцевих рад“ ).

Також звіт депутата місцевої ради  може містити:

  • Інформацію про витрати з бюджету на відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю;
  • Інші важливі для життєдіяльності громади питання, а також важливі питання, на розсуд депутата місцевої ради.

В якій формі відбувається звіт депутата місцевої ради?

Законом не деталізовано способу звітування, але для того, щоб звітування було повноцінним. важливо, щоб воно було проведено у спосіб, який дозволяє присутнім поставити питання, висловити зауваження, подати пропозицію, та отримати на них відповіді по суті запитання.

Оптимально в усній формі – на зборах, зустрічах, громадських слуханнях, будь-яких інших публічних заходах, про що згодом належить повідомити щонайменше на офіційному веб-сайті ради (соціальних мережах, засобах масової інформації тощо).

В письмовій формі (детальніше – у наступному пункті).

Як і де оприлюднювати звіт депутата місцевої ради?

Письмовий звіт депутата міської ради  разом з інформацією про час, місце та спосіб організації звітування, розміщуються не пізніше як за 7 днів до дня звітування на офіційному веб-сайті ради.

Окрім того, інформація про час, місце та спосіб організації звітування розміщується в офіційному друкованому виданні місцевої ради, на дошках оголошень міста / села / селища, оголошується по вуличному радіо (якщо таке є). Також вона може поширюватися в будь-яких інших засобах масової інформації, соціальних медіа, соціальних мережах, усіма доступними способами, аби якомога більша кількість мешканців громади могла її побачити.

Що варто зробити місцевій раді для належної організації звітування та оприлюднення річних звітів депутатів?

Згідно з частинами першою і п’ятою статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” місцева рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями, а рішення з питань організації звітів (зустрічей) депутата з виборцями приймається на засіданні місцевої ради.

Отож, для допомоги депутатам, до лютого кожного року місцева рада розробляє та затверджує графік звітування, який розміщується на її офіційному веб-сайті. Звітування відбувається протягом місяця та має завершитися до 31 березня року наступного за звітним. У графіку зазначається: дата, час і місце (конкретна адреса) звітування кожного депутата поіменно.

Письмові звіти депутатів, графіки звітування, інформацію про усне звітування, в тому числі аудіо чи відеозапис, протокол, стенограма, якщо такі велися,  розміщуються на офіційному веб-сайті ради в окремому розділі “Звіти депутатів”.

 

Що маємо фактично?

У 2022 році міська рада склала орієнтовний графік проведення звітів депутатів, оприлюднила його на сайті громади, провела в міському будинку культури дві зустрічі з виборцями і частина депутатів відзвітувала. Інформація про проведені звіти 8 депутатів опубліковано на сайті громади, однак їх звітів в письмовій формі на сайті знайти не вдалось.

Решта депутатів вимоги Закону проігнорувала. Можливо, це пояснюється початком збройної агресії РФ проти нашої держави, і тим, що перед ними стояли інші виклики...

В 2023 р. в країні зберігається дія воєнного стану, але звітування депутатів жодним законодавчим актом не відмінено.

Глобинська міська рада, в порушення вимог ч. 4 і ч. 5 статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” не визначила орієнтовні строки проведення звітів, і рішення з питань організації звітів прийнятого на засіданні міської ради мені також знайти не вдалось. Можливо, ці питання розглядались в закритому режимі, але це також порушення Українського законодавства.

Оголошення про звітування депутатів за 2022 рік, оприлюднених за 7 днів до звіту я також не знайшов, однак звіти в письмовій формі на сайті з'явились (на сьогодні 12).

Припускаю, що зважаючи на результати своєї роботи, депутати побоялися зустрічатися з своїми виборцями. Скоріш за все, вони пояснюватимуть відмову від зустрічей обмеженнями воєнного стану й забороною зібрань хоча дітям провести звітний концерт ці обставини не завадили... 

При цьому, депутати міської ради знову порушують вимоги ч. 6 статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, оскільки без зустрічі з виборцями не можуть інформувати раду та її виконавчі органи про результати обговорення їх звітів, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв'язку з його депутатською діяльністю.

Зважаючи на вищенаведене пропоную:

 - обговорити доступні звіти в фейсбук-спільноті порталу, надати нашим обранцям свої зауваження та пропозиції;

 - запропонувати терміново провести звіти (або хоча б надати письмові звіти) депутатам, які цього досі не зробили;

 - запропонувати міській раді звернутись до представництв партій, депутати яких ігнорують вимоги законодавства, з вимогою вплинути на своїх представників в Глобинській міській раді. 

 

Обговорення звітів відбуватиметься в фейсбук-спільноті порталу МОЄ МІСТО, а посиланнями на відповідні теми доповнюватиметься ця стаття.

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради О. Лєдніка

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради О. Клімова

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради С. Лободи

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради Ю. Шульженка

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради О. Жук

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради С. Копанішина

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради В. Шкірка

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради В. Миговича

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради І. Полонського

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради О. Безштанька

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради С. Лазаренко

Обговорення звіту депутата Глобинської міської ради Ю. Хмельницького

 

 

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+