Я Глобине
сьогодні 18 червня
Магазин і форум
Можливо, знову загримлять гармати, І танк зімне пшеницю на лану, І буде плакать і журитись мати, Коли сини ітимуть на війну. І хтось востаннє поцілує милу, І хтось сльозу непрохану змахне, А може, дехто втратить віру й силу, Своє життя рятуючи одне. Але не я… Я квиснути не стану, Хоч як не буде боляче мені, За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні. За тих дітей, що бігають до школи, За матерів, змарнілих у труді, За рідні наші верби довгополі, За наші дні, прекрасні й молоді. І тут ні сліз, ні відчаю не треба, І тут не треба страху і ниття - Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя. Василь Симоненко

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Сорок третя сесія Глобинської міської ради. Продовження.

29.05.2023 17:15
1061
0

Продовження. Початок тут.

- Це не Феденко придумав!

- Це регламент Глобинської міської ради!

О.О. Феденко, секретар Глобинської міської ради.

 

Оскільки ситуація з засекреченою сесією з часом починає прояснятися, поспішаю довести отриману інформацію до відома громади. 

Як вам вже відомо з попередньої статті, сесію скликав секретар міської ради О.О.Феденко посилаючись на  частину другу статті 42, частину шосту статті 46, пункт 2 частини третьої статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 2.4.2 Регламенту Глобинської міської ради.

Відповідно цим переліченим нормам Закону, зважаючи на те що міський голова живий-здоровий і приймав участь в сесійному засіданні, можна припустити, що сесію скликав секретар міської ради через немотивовану відмову міського голови скликати сесію...

Припущення доволі абсурдне, та хай і так... 

Давайте тепер подивимось, наскільки це дійство відповідало регламенту Глобинської міської ради

Відразу хочу спростувати слова О.Феденка, сказані ним 23.12.2022 р. - цей регламент "придумав" і подав на затвердження Глобинською міською радою саме О.Феденко, який на той час очолював постійну депутатську комісію з питань регламенту, забезпечення законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування та регуляторної політики. Тому, в ряді положень він не відповідає діючому українському законодавству. Але зараз не про це.

Подивимось як він його дотримався, скликаючи та проводячи цю "горе-сесію".

Стаття 2.2.1.
1. Пленарні засідання міської ради проводяться з 10.00 до 11.50, з 12.10 до 14.00, з 15.00 до 18.00, якщо радою не буде прийнято іншого рішення.

Відповідно до оголошення, опублікованого за 10 днів до проведення засідання, сесійне засідання дійсно скликалось на 10.00 годину. Але фактично почалось воно о 8.00. Рішення про зміну часу проведення сесійного засідання досі ніде не оприлюднено, тобто - відсутнє. Відповідно перенесення початку засідання незаконне.

Стаття 2.4.2.
1. Чергові сесії міської ради скликаються за розпорядженням міського голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць. 

Розпорядження міського голови про скликання 43 сесії відсутнє, тобто сесійне засідання не законне.

Стаття 2.2.1.
4. Для автоматизації процесу проведення пленарних засідань сесій міської ради застосовується система електронного голосування. Підрахунок голосів здійснюється автоматично та є офіційним підтвердженням волевиявлення депутатів у прийнятті (неприйнятті) рішення. Результати голосування за допомогою електронної системи, роздруковуються та долучаються до протоколу засідання як його невід’ємна частина.

5.У разі неможливості з технічних причин використати систему електронного голосування проводиться поіменне голосування. (додаток No2)

Неможливість з технічних причин використовувати систему на жодній сесії не розглядалась, і жодного рішення з цього приводу не приймалось. Тобто, поіменне голосування за замовчуванням - не законне. Це порушення може тлумачитись громадою як незначне, але... Система придбана за кошти громади й встановлена на планшети депутатів. Чому її не використовують? для махінацій з голосами? Зважаючи на те, що конкретно по цій сесії результати голосування ( в порушення вимог частини 3 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 3.6.9. Регламенту) оприлюднено лише на четвертий день після голосування, результати голосування оформлено не в відповідності з вимогами вищезгаданого додатку, а відеотрансляція засідання не здійснювалась - виникають цілком обгрунтовані підстави не довіряти оприлюдненим результатам.

Стаття 2.6.6. Проекти рішень, інші матеріали, які вносяться на розгляд ради, не пізніше як за 10 днів до відкриття сесії подаються до секретаря ради, який не пізніше як за 8 днів до відкриття сесії доводить їх до відома депутатів.
Стаття 2.6.7. Матеріали, підготовлені з відступами від вимог цього Регламенту, приймаються до розгляду на сесії ради, як виняток, лише у випадку, коли вони вимагають термінового вирішення, були розглянуті на постійній комісії (комісіях) та завізовані головами всіх постійних комісій і вносяться до порядку денного сесії в порядку їх надходження.

Чому це важливо? В оголошенні про скликанні сесії озвучено 58 питань до розгляду. За результатами голосування - проголосовано вдвічі більше (116). Оголошень про проведення засідань постійних комісій на сайті громади не було, як і звітів про їх проведення. Виникає цілком обгрунтована підозра, що на сесійному засіданні половина рішень голосувалась незаконно.

Ці припущення пояснюють чому сесійне засідання скликалось за незрозумілою процедурою, в незрозумілий час і без звичної відеотрансляції.

А що ви думаєте з цього приводу?

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+