Я Глобине
сьогодні 06 грудня
Магазин і форум
Рузький воєнний корабль, іді на*уй!

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Субєктивний погляд глобинця на ситуацію з секретарем міської ради

20.11.2023 15:22
428
2

В кінці минулого тижня громаду облетіла звістка про відсторонення судом до кінця року від займаної посади голови Глобинської громади. Та занепокоєння громади викликала не так відставка мера, як звістка про те, що тепер його обов'язки виконує секретар міськради Олександр Феденко.

Користувачі цього порталу й фейсбук-спільноти МОЄ МІСТО знають, що автор цього допису вважає роль політичних представництв в господарській діяльності органів місцевого самоврядування нікчемною й дуже рідко звертає увагу користувачів спільноти на партійну приналежності своїх опонентів. По факту - за закриття шкіл громади, чи дерибан коштів бюджету в Глобинській міській раді голосують разом, наприклад,  і представники "Слуги Народу", і "Європейської солідарності", і ОПЗЖ, і "Свободи". Жодного дискомфорту чи дисонансу в депутатів кардинально протилежних політичних сил це не викликає. (Цікаво було б побачити реакцію на такі голосування Зеленського, Порошенка, Медведчука й Тягнибока :), та то вже таке...)

Жаль і розчарування свого часу викликало як переобрання секретаря міської ради ініційоване депутатською коаліцією, так і кандидатура новообраного секретаря. Закликали депутатів одуматись і не робити помилку і громадські активісти, і волонтери, і наші Захисники. Їх позиція депутатами була проігнорована (в принципі як завжди). 

Тож працював в міській раді новообраний секретар, зарплату-премії отримував й горя не знав. Аж тут трапилась "пєчалька" з відстороненням обраного громадою голови й глобинці з подивом дізнались, що згідно з законодавством громадою тепер керує колишній регіонал, антимайданівець і представник забороненої в Україні партії ОПЗЖ Олександр Феденко. Той самий, який возив за гроші глобинців на антимайдан, і той якого громада вигнала з крісла голови районної ради під час Революції гідності.

В спільноті з'явилось створене одним з активістів голосування, яке демонструє, що понад 90% користувачів спільноти, не бажають мати такого очільника й підтримують звернення до депутатів з вимогою переобрання секретаря міської ради. 

Я чудово розумію емоційний стан людей (в принципі - у своїй масі далеких від політичних перипетій) які набагато спокійніше сприйняли відсторонення міського голови ніж факт, що Глобинську громаду тепер очолює давній і вірний соратник медведчука і киви, представник забороненої в Україні партії ОПЗЖ Олександр Феденко.

Це дійсно огидно, і я розумію простих глобинців. Вони Феденка секретарем не обирали, й тим більше шансу очолити громаду йому не давали. Це зробили їх обранці - депутати, на хвилі розуміння того що опоненти, які програли Джусю вибори міського голови, змогли об'єднати навколо себе "антимерську" більшість. 

Але я був би не я, якби давав оцінку персоні виключно по факту партійної приналежності. Адже ви не будете зі мною сперечатись, що в партії регіонів було й багато поважних людей, які зрозуміли й прийняли Майдан, які осудили вбивства майданівців і втечу Януковича, які досі користуються авторитетом і повагою в суспільстві... 

Так, далеко не всі вони вступили до проросійського медведчуківського опозиційного блоку після анексії Криму й окупації частини українського Донбасу.  Далеко не всі очолили місцеві партійні осередки. І звичайно ж, лише одиниці змогли отримати необхідну підтримку виборців і депутатські мандати представляючи проросійську силу під час війни з росією.

Так це ж було до заборони проросійської партії, широкомасштабного вторгнення, арешту й обміну медведчука на Героїв-"Азовців" - зауважить незаангажований читач, і я з ним повністю погоджусь. Але неприємний "душок" залишиться...

- Олександр Олексійович один з небагатьох депутатів, хто має досвід роботи в органах місцевого самоврядування, знає законодавство України й добре розуміє всі аспекти управлінської діяльності, - скажете ви і я знову з вами погоджуся. Феденко справді чудово знає й обов'язки депутата, і роботу секретаря міської ради. Тож саме з цього погляду, його роботу в міській раді я й пропоную проаналізувати. 

Починав свою діяльність в складі "антиджусівської" депутатської коаліції Олександр Олексійович з посади голови постійної депутатської комісії  з питань регламенту, забезпечення законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування та регуляторної політики. Тому саме йому ми маємо завдячувати новими редакціями "регламенту міської ради" й "положення про постійні депутатські комісії", які містять норми, що суперечать чинному українському законодавству...

Після обрання секретарем Глобинської міської ради, згідно з функціональними обов'язками, Феденко повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради. Однак маємо факти проведення сесійних засідань в час відмінний від вказаного в оголошенні на сайті громади, в порядок денний сесійних засідань регулярно включаються питання з порушенням регламенту ради, а засідання постійних депутатських комісій лише нещодавно почали анонсувати.

Як секретар міської ради Феденко має забезпечувати оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" - але з цим завданням регулярно НЕ справляється. Й часто-густо неповне та невчасне інформування громади про прийняті радою рішення призводить до конфліктних ситуацій й зростання соціальної напруги (як нещодавній випадок з реставрацією та перенесенням пам'ятника Р. Кириченко).

Феденко координує діяльність постійних комісій ради, однак чому з сайту громади зникли протоколи земельної комісії за два попередні роки - досі не зрозуміло, чому бюджетна комісія за 2022 рік провела лише 2 засідання і як без попереднього розгляду в комісії голосувались весь рік фінансові питання - не зрозуміло, чому засідання земельної комісії зазвичай всупереч регламенту проводяться в день сесійного засідання - не зрозуміло...

Феденко має сприяти депутатам ради у здійсненні їх повноважень, однак графік прийому громадян депутатами не відповідає вимогам законодавства, "кімната депутата" давно зайнята працівниками соціального гуртожитку, з усього депутатського корпусу за минулий рік письмово  відзвітували лише 12 депутатів (і звіту самого Феденка серед них немає) а зустрічатись зі своїми виборцями депутати взагалі бояться...

Зважаючи на вищенаведене важко зробити висновок, що Олександр Олексійович гідно справляється з взятими на себе обов'язками. При цьому, як ми раніше відзначили, він чудово знає законодавство й цю роботу... То що ж це як не саботаж? А що буде, якщо на нього покласти ще й обов'язки міського голови?

На останок (це вже не повязано з роботою) пропоную бажаючим відвідати фейсбук-сторінку Олександра Олексійовича й спробувати знайти там пост в підтримку наших Захисників чи репост волонтерів... Звичайно він не зобовязаний мати аккаунт в соц. мережах і активно його підтримувати. Мало того, активність в соціальних мережах, вишиванки й картинки зовсім не свідчать про патріотизм автора. Але ж хоч одне повідомлення, де росію названо окупантом чи агресором... :( 

То що ж робити глобинцям в ситуації що склалася? "Критикуєш - пропонуй." Не хочу відступати від своїх принципів, яких досі намагався дотримуватись в своїх публікаціях. Але в цьому випадку ситуацію змінити можуть лише депутати міської ради. Тож розмовляйте, переконуйте своїх обранців. Телефонуйте, пишіть... Це їхня помилка, і лише вони можуть її виправити.

Ця стаття написана для громади - депутати міської ради знають про все викладене й без мене. Але звернутися я хочу саме до депутатського корпусу. Виправте зроблену вами помилку, переоберіть секретаря міської ради. Кому ним бути - обирати вам. Але не позорьте нашу громаду регіоналом-очільником. 

Відгуки

0
Василь 20 листопада 2023
Проте, якщо громада незадоволена антимайданівцем, вона може висловити свою позицію через місцеві органи влади або шляхом збору підписів для проведення референдуму щодо зміни керівництва.
Цитувати | Повідомити модератору
0
Ігор 21 листопада 2023
Цитую Василь:
Проте, якщо громада незадоволена антимайданівцем, вона може висловити свою позицію через місцеві органи влади або шляхом збору підписів для проведення референдуму щодо зміни керівництва.


цікаво. яким законом це передбачено? можна детальніше?
Цитувати | Повідомити модератору

recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2023 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+