Я Глобине
сьогодні 18 червня
Магазин і форум
Можливо, знову загримлять гармати, І танк зімне пшеницю на лану, І буде плакать і журитись мати, Коли сини ітимуть на війну. І хтось востаннє поцілує милу, І хтось сльозу непрохану змахне, А може, дехто втратить віру й силу, Своє життя рятуючи одне. Але не я… Я квиснути не стану, Хоч як не буде боляче мені, За нашу землю, дорогу й кохану, Я рад прийнять на себе всі вогні. За тих дітей, що бігають до школи, За матерів, змарнілих у труді, За рідні наші верби довгополі, За наші дні, прекрасні й молоді. І тут ні сліз, ні відчаю не треба, І тут не треба страху і ниття - Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для других виборює життя. Василь Симоненко

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2023

01.05.2023 15:57
221
0
18 квітня 2023 р. стартувала подача проєктів на конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської області.
Що нового?
✅  Суму одного проєкту збільшено в 5 разів 
✅ Тематика ідей необмежена
✅ Загальна сума фінансування з облбюджету - 6 млн грн

Автор цього допису чудово розуміє, що в країні зараз йде війна. А це значить, що всі рішення органів місцевого самоврядування нашої держави повинні бути спрямовані на наближення нашої Перемоги. Та колись війна скінчиться і настане час відновлення й відбудови. Й наша громада має бути до цього готова.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький своїм розпорядженням №87 від 10.04.2023 р. затвердив положення та оголосив конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2023 р.

Метою Конкурсу є підвищення рівня екологічної поінформованості населення Полтавської області у сфері екології, виховання розумного та дбайливого ставлення до охорони довкілля, формування екологічного мислення громадян у сфері охорони навколишнього середовища.

Кращі екологічні громадські ініціативи мешканців Полтавської області, що визначені переможцями Конкурсу, фінансуються з обласного бюджету на умовах співфінансування з бюджетів органів місцевого самоврядування, що є учасниками Конкурсу.

Згідно з опитуванням, проведеним в фейсбук-спільноті порталу значне занепокоєння громади викликає стан Сухого Омельничка. Адміністрація порталу МОЄ МІСТО також не раз звертала увагу містян на цю проблему.

В грудні 2021 року мною було подано три пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку Глобинської міської територіальної громади на 2022 рік, які стосувалися малих річок на території нашої громади. Під час презентації пропозицій секретар міської ради відмітив, що ці питання заслуговують на створення окремої програми зі збереження та відновлення водойм. На жаль, до програми вони не ввійшли й так і залишилися нереалізованими...

Зараз громада отримала шанс на реалізацію цих пропозицій з залученням 50% фінансування з обласного бюджету.

Що пропонується?

Для того, щоб надалі розробити "Програму відновлення та збереження малих річок Глобинської громади" насамперед потрібно знати стан водойм. Тому необхідно провести дослідження їх екологічного та хімічного стану шляхом здійснення гідроморфологічної та гідробіологічної оцінки у польових умовах. На основі результатів цих оцінок спеціалізована організація (лабораторія) зможе встановити екологічний стан кожної річки та розробити оптимальні та ефективні заходи, спрямовані на природонаближене відновлення їх стану.

Для упорядкування інформації про стан гідрологічної мережі малих річок необхідно розробити (відкоригувати) проекти водоохоронних зон та прибережних захисних смуг малих річок; провести паспортизацію малих річок. З метою охорони вод малих річок від забруднення поверхневими стоками потрібно облаштування водоохоронних зон та винесення в натуру прибережних захисних смуг малих річок, установлення водоохоронних знаків на землях водного фонду; приведення в належний санітарний стан водоохоронних зон та проведення благоустрою прибережних захисних смуг.

 

Як реалізувати?

По-перше, Глобинська міська рада має бути зацікавлена взяти участь в Конкурсі. Без гарантійного листа про виділені кошти для співфінансування проект не буде допущений до конкурсу. Можливо, доєднатись до фінансування виявлять бажання місцеві підприємства та підприємці, яким не байдужа доля річок громади.

По-друге, потрібна допомога кваліфікованих чиновників для обрахунку бюджету проекту, та підтримка проекту громадою для його перемоги в Конкурсі. Щоб проголосувати за проект, необхідно буде пройти авторизацію, схожу на ту яку проходимо для підтримки петиції.

По-третє, діяти потрібно максимально організовано й швидко. На подання проекту залишилось 16 діб. Потім тиждень на розгляд і доопрацювання, десять днів на голосування, до 9 червня будуть оголошені переможці й до кінця року проект має бути реалізовано.

 

В разі, якщо маєте інші (відмінні від озвучених) пропозиції, викладіть їх в коментарі на цьому порталі або в коментарях ФБ спільноти. Ще краще - доєднуйтесь до підготовки проекту. Від кожної громади їх (проектів) може бути три.

Якщо маєте контакти інституту (лабораторії, організації) здатної провести польові дослідження стану наших річок, та надати професійні рекомендації що до їх відновлення - буду вдячний за інформацію для визначення вартості цих робіт та формування бюджету проекту.

Буду щиро вдячний всім депутатам міської ради, чиновникам, просто небайдужим глобинцям, які мають час та натхнення, і зможуть надати практичну допомогу з підготовки проекту для участі в Конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2023 р. 

 

Джерело: smartregion.pl.ua

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2024 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+