Я Глобине
сьогодні 30 травня
Магазин і форум
Рузький воєнний корабль, іді на*уй!

728х90 1

5be57ef51c0ce703014227

Волонтерство і його підтримка органами місцевого самоврядування.

03.04.2023 13:41
92
0

Під час війни питання всебічної підтримки Сил оборони України, волонтерського руху та допомога переселенцям безперечно мають бути головним завданням громади.

Тому в цій публікації, від імені всіх глобинців, хотів би в першу чергу висловити велику вдячність людям, які в цей важкий для держави час добровільно звалили на себе цю важку ношу. Не буду перераховувати поіменно цих людей - ви всі чудово їх знаєте. Мабуть, в громаді не залишилося людей, які не відгукнулися на заклик волонтерів і не допомогли нашим Захисникам.

Хочу подякувати фермерам і підприємцям, які розуміючи що можливості громади не безмежні, активно підтримують волонтерів без зайвого розголосу та піару. Повірте, глобинці все бачать і цінують ваші зусилля.

Але цю статтю, я хотів би присвятити трохи іншій темі - а саме, системній підтримці волонтерського руху Глобинською міською радою. В переліку діючих програм Глобинської громади я такої не знайшов.

Чим, на мою думку, могли б допомогти волонтерському руху органи місцевого самоврядування? 

- Створенням електронного ресурсу/платформи/розділу на сайті Глобинської громади з актуальною інформацією пов’язаною з волонтерською діяльністю в громаді.

-  Підтримати створення та матеріально-технічно забезпечити діяльність інформаційно-ресурсного центру “Волонтерський хаб” в одному з зручних для громади приміщень на безоплатній основі (чи там за 1 грн. в рік).

 - Виділити приміщення для складу гуманітарних речей, яким можуть користуватися волонтери, що здійснюють прийом, зберігання та розподіл гуманітарної допомоги.

 -  Допомогти в компенсації комунальних послуг волонтерам, під час використання комунальних приміщень для реалізації своєї діяльності.

 - Надавати за необхідності автомобільний транспорт волонтерам, для виконання окремо визначених завдань.

 -  Допомогти в створенні волонтерського чат боту, гарячої лінії (за допомогою телефона, е-пошти, сайту міської ради, е-порталу), яка надає консультаційну допомогу.

 - Сприяти створенню та проводити навчання по волонтерському менеджменту та фінансовій грамотності (аудит, облік і звітування щодо роботи з гуманітарною та благодійною допомогою) для громадських об'єднань, благодійних та інших неприбуткових організацій, які планують створювати/розвивати свої власні програми з залучення та координації волонтерів.

 - Визначити посадову особу та відділ/управління в міській раді відповідальну за координацію, допомогу та комунікацію з волонтерами.

 - Та багато інших заходів, що сприяли б розвитку волонтерського руху...

На мою суб'єктивну думку, значних фінансових ресурсів громади така програма б не потребувала. При цьому допомогла б волонтерам у вирішенні організаційних, інформаційних, логістичних питань. Сприяла залученню коштів та матеріальних ресурсів благодійних організацій.

Такі програми підтримки волонтерського руху вже прийняті та діють в Івано-Франківську, Луцьку й Ніжині.

Тож в цій статті хочу звернутись саме до волонтерів: чи потрібна вам така програма? Чи потрібна допомога місцевого самоврядування? Зважаючи на повну відсутність діалогу громади з Глобинською міською радою, можливо така підтримка вже здійснюється без програми, а громада про це нічого не знає? Якщо програма потрібна - то якими заходами її потрібно доповнити?

Чекаю на ваші коментарі.

 

P.S. Звичайно ж, зі своєї сторони адміністрація інформаційного порталу МОЄ МІСТО безплатно пропонує волонтерам громади сторінки цього ресурсу та фейсбук-спільноти МОЄ МІСТО для інформаційної підтримки їх діяльності.

 

Відгуки


recaptcha

Інформаційний портал "МОЄ МІСТО", м. Глобине © 2020-2023 р. Всі права захищені.

Поширення, копіювання, тиражування інформації з порталу дозволені лише за згодою адміністрації, за наявності активного посилання на портал "МОЄ МІСТО"

Сайт на 100% зверстано з повторно перероблених пікселів.

 

16+